Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Ще купя ли жилището, което избрах?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

Female Брой мнения : 20

ПисанеЗаглавие: Ще купя ли жилището, което избрах?   Пон Мар 09 2015, 20:08

Ако успея, ще сложа край на абсурдната ситуация, за която попитах няколко реда по-надолу. Просто ще оставя бившия да си троши главата със сегашното жилище, в което се е вкопчил, макар, че го изплащам аз.
Наистина последно въпросче, като обещавам да пиша подробно развитието на нещата:
Ще купя ли жилището, което харесах в съседния блок и добре ли ще е това за мен?
Върнете се в началото Go down
minirka
Редовен участник
Редовен участник

Female Брой мнения : 518

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Вто Мар 10 2015, 17:37

Теглих ти карти на въпроса "Ще си купиш ли жилището което си си харесала в съседния блок?" - об. ПЖ / об. 7Ч - об. 6Ч - об. 7П

За мен отговорът е категорично НЕ. Първо всички карти са обърнати, второ обърнатият ПЖ е отрицателна новина.
Обърнатата 7 Чаши мисля, че означава, че закупуването му по-скоро е в твоите мечти, но реалността е съвсем друга. Обърнатата 6 Чаши - прекалено много се вторачваш в миналото си, време е да погледнеш напред и да станеш самостоятелна, да си стъпиш на краката без да разчиташ на друг. Обърнатата 7 Пентакли мисля, че означава, че ти самата си наясно, че няма смисъл да го мислиш този вариант с покупката - сякаш знаеш, че това няма как да стане.

Не знам дали правилно тълкувам картите, така че ако някой има друго виждане за нещата се надявам да каже, за да не те подведа Снежанка.
oliv
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1289
Местожителство : На изток от рая

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Вто Мар 10 2015, 18:32

Ами много не ме бива с обърнатите карти но и аз си мисля,че отговора е не

Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Вто Мар 10 2015, 22:02

Благодаря!
Хм, странно. Не, закупуването не е в мечтите ми, осмислен план е /с кредит естествено/. Да се вторачвам в миналото - не, гледам да се оттласна от него. Разчитам единствено на себе си, вкл. финансово. Самостоятелна съм, наистина няма на кого да разчитам. Зададох въпроса, защото имах усещане, интуиция, че нещо ще попречи - не знам какво е още. Тези дни ще преговарям за цена. Ще пиша развръзка. Жилището е наистина добро, ще реши много проблеми. Сегашното ще продам /делба/.
minirka
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Вто Мар 10 2015, 22:17

Благодаря ти за разясненията Снежанка. От това единствено мога да коригирам това, което съм написала за обърнатите 6 Чаши - да не би да стане проблем при делбата и да не можеш да разчиташ на тези пари? Явно не съм разбрала другите карти, но ще се радвам на обратна връзка, за да мога да си изясня и за себе си тези карти. Но наистина за мен крайният отговор е не.

мерси
Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Сря Мар 11 2015, 14:26

Проблем при делбата е евентуално да се забави във времето /ако се обжалва/.
Разчитам и на едни други пари, които обаче се бавят /от съдебно дело, което много странно защо се точи необосновано във времето/.
Естествено, че ще пиша развръзката. Странното е, че и аз имах предчувствие, че нещо ще попречи... Обаче: задавам си и въпроса това означава ли, че изобщо няма да мога да купя жилище и следва да се откажа от идеята, или напротив - означава, че ще купя друго жилище.
Или означава, че трябва да остана в това и да предприема мерки да излезе този, който вече не следва да живее в него? Както и да е, в това жилище се чувствам тягостно и искам, ама наистина искам да се изнеса... в такова, което сама съм избрала, а не в това, което избирах с човек, който впоследствие ме отврати с поведението си.
minirka
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Чет Мар 12 2015, 15:56

Снежанка аз ти хвърлих карти точно за това жилище, така че за закупуване на друго жилище не знам. Но са интересни тези подробности които споменаваш. Тези дни ще ти хвърля карти за тези твои въпроси.
minirka
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Пон Мар 16 2015, 16:12

Снежанка здравей отново.
На въпрос "Ще си купиш ли жилище?" изтеглих
об. 5П / об. Сила - Справедливост - об. 5М

Обърнатата 5 Пентакли мисля, че значи като цяло, че лошия период е към своя край.
От нещо си зависима от някой около теб, което ти пречи да осъществиш такава покупка. Справедливостта говори за това, че ще имаш справедлив изход от ситуация в близко бъдеще. А ти спомена по-горе, че правите делба, има и друго дело, което ме навежда на мисълта, че всичко ще се отсъди справедливо и ще получиш това което ти се полага от тези дела. Обърнатата 5 меча ми се струва по-скоро като отговор НЕ или неизгодна сделка. Заради Справедливостта не съм сигурна дали не може и да е положителен отговор, но да платиш висока цена за това.

Зададох и друг въпрос "Ще изгониш ли бившия си партньор от жилището в което живеете?":
об. 7П / об. 9М - об. 3П - об. Звездата

Като цяло ще изразходваш напразно енергията си ако се заемеш с това, ситуацията е безнадеждна. Може и да показва това, че си вложила твои пари. По-добре си вземи поука от грешката си, за да не я допускаш за в бъдеще.
об. 9М може да значи край на лошия период, но може и да показва твоето психическо състояние - прекалено дългото време на депресивни мисли и тревоги. об. 3П - разочарование, а може и да значи, че няма да почувстваш радост и удовлетворение от постигнатото. Обърнатата Звезда за мен са напразни илюзии - поне от опита ми.
Като цяло мисля, че трябва да оставиш нещата така, да не водиш такива борби, а да сложиш край на този период и да оставиш всичко зад себе си. Поне това е моето виждане.

Ако греша се надявам някой да ме поправи, за да не те подведа. А и имай в предвид това, че съм начинаеща! Rolling Eyes
Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Вто Мар 17 2015, 10:45

Благодаря!
Ами общо взето, при покупка ще изгубя доста, защото първо трябва да изплатя общ кредит, теглен за това жилище, който той не плаща, а в същото време претендира да остане жилището за него. Едва след изплащането мога да го осъдя да ми върне пари, но само половината от кредита.
При делба нещата се точат във времето - поне година-две, не е започната делбата, защото виси кредит и ипотека.
За ново жилище ще тегля нов кредит.
Чакам пари от друго дело, с друг ответник, но то се проточи много...
При всички варианти ще мине един период, в който имам доста кредити.
Ще пиша развръзката, защото вярвам, че нещата ще започнат да се разплитат все отнякъде.
Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Пет Юли 03 2015, 13:48

Давам обратна връзка към момента - жилището все още е обявено за продажба, ходих два пъти да оглеждам и да разговарям, живеещите обаче саботират продажбата - мисля, че собствеността е на техен роднина, а те просто живеят там, не съм сигурна на сто процента, но се държат по следния начин: Да, обявено е, няма да го сваляме от продажба, но не искаме да го продаваме, щото не знаем после какво да правим. Странно, необяснимо, нелогично.
minirka
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Пет Юли 03 2015, 14:14

Благодаря ти за обратната връзка Снежанка. Така като гледам първите карти за това жилище конкретно се чудя дали освен отговор не дават и пояснение за причината, която явно е в собствениците, а не в теб.
Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Чет Юли 16 2015, 13:15

И ето още обратна връзка - конкретното жилище е продадено, на ненормално висока цена, просто трябва да си луд за да дадеш толкова, щото ако не си луд, а просто имаш много пари, няма да търсиш въобще в този район... Значи просто не е било за мен.
Моля, много моля, ако някой има време и желание, да ми тегли карти с въпрос: Ще си купя ли до три месеца жилище?
Galanthus
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1353
Местожителство : Земята

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Чет Юли 16 2015, 17:43

Здравей, Снежанка мерси

Прочетох историята ти и ми стана някак симпатична. Не съм сигурна доколко картите ми ще уловят нещата около теб, но реших да ти тегля.

крал Чаши, 8 меча и обърната 10П (доп. Слънце, Колелото на съдбата и Отшелник)

Страхове и пречки около този крал чаши, нарушено семейно спокойствие. Светнало ти нещо е си решила да се отдръпнеш - цялостен процес на трансформация се е задействал). Струва ми се, че за сега нещата са само на вътрешно ниво - все още не можеш да направиш външната промяна, но всичко с времето си. Може би за тези 3 месеца да не намериш ново жилище, макар да смятам че картите показват сегашните тенденции на развитие. Успех ти пожелавам и вяра!мерси
Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Пет Юли 17 2015, 11:11

Много благодаря!
Вяра имам, че предстои нещо ново и добро, но вече искам да го видя, не само да го мечтая...
Лошото е, че ако и в следващите три месеца не намеря жилище, нещата стават сложни, още по-сложни, отколкото са...
Търся, не е да седя и да чакам, и все в последния момент става нещо и буквално за дни изтървам вече две жилища...
Снежанка
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Вто Авг 04 2015, 10:25

Дами, снощи излезе по моя въпрос много добра оферта. Звъннах веднага, жилището е в ужасно състояние, но ме устройва - ще го оправя, предвид обявената цена е добре. Етажът е добър, разположението и разпределението стават. И ето и тук проблема - наследствено е, наследниците се карат за цена, единият не е съгласен с обявената. При мен нещата станаха още по-напечени, просто трябва да се изнасям много бързо...
Моля ви, бихте ли питали картите ще купя ли това жилище? Ще дам обратна връзка, разбира се. Ако пак не успея, трябва да излизам с двете деца на квартира, и да продължа да плащам кредита за жилището, в което да живее бившия нагляр...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Ще купя ли жилището, което избрах?   Today at 10:28

Ще купя ли жилището, което избрах?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1