Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Таро за начинаещи

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
MariaAntoinette
Наблюдател
Наблюдател

Female Брой мнения : 7

ПисанеЗаглавие: Таро за начинаещи   Вто Мар 17 2015, 22:11

Здравейте! Бих се радвала, ако някой се отзове. Въпросът ми е, какво ще се случи между нас през следващите 6 месеца?
Вчера теглих карти за този въпрос и се паднаха:
5 чаши обесеният Колелото на съдбата
Моето тълкуване: 5 чаши е доста емоционално натоварена карта. Ако в момента и двамата се чувстват не добре емоционално, дали обесеният не показва, че в рамките на тези 6 месеца нещата между тях ще поемат в коренно различна посока, ще се преобърнат. По необичаен начин, неочакван?!Колелото на съдбата да го приемам ли за случайна среща м/у тях, неочаквана( обесеният)?. Казаха ми, че колелото на 3-а било застой. Интересно ми е вие какво мислите? Правилно ли съм се ориентирала?

Днес отново теглих с този въпрос, до колко е правилно незнам?! Паднаха се:
Кралица чаши/ 10 меча влюбените 3 меча

Дали няма трети човек? 10 меча е болка и страдание. Тоест, че 3-и човек ще е причината за това?

Ще се радвам, ако ми помогнете в тълкуването.
Върнете се в началото Go down
Teya
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1589
Местожителство : варна

ПисанеЗаглавие: Re: Таро за начинаещи   Вто Мар 17 2015, 22:57

Не е добре да се теглят карти на един и същи въпрос често , да не говорим всеки ден...

5 чаши обесеният Колелото на съдбата

Тук не мисля , че ще има промяна.Има недоволство и липса на възможности за промяна , нищо не се прави , а буквално има само молитви към съдбата да се промени нещо.

Кралица чаши/ 10 меча влюбените 3 меча

Избягвам да давам категорични отговори дали има трети...но в тези отношения като че ли няма какво повече да се желае . Кралицата е много емоционална , а друг дълбоко в себе си някой е взел своето решение...

Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 2430
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Таро за начинаещи   Вто Мар 17 2015, 23:02

МарияАнтоанета, нищо няма да се случи според практиката. Колелото на съдбата блокира всички действия. Обаче правилата винаги си имат изключения. Обесеният не може да промени нещата. Не се знае и накъде ще тръгне КС, в каква посока - положителна или отрицателна. Ако правилно тълкувам картите проблемите не са от скоро, дълго и тягостно протича някаква драма между двамата. При всички случаи ситуацията не подлежи на контрол, не търпи намеса. Ще стане това, което просто трябва да стане.
Що се отнася до другото теглене - не е хубаво с един и същ въпрос да се тегли отново. Картите обикновено игнорират напрягането. Но, все пак картите тук са интересни, освен ако не са твоите страхове. 10 меча обозначава края на болката. Да, Влюбените понякога обозначават наличието на трети, но не винаги е така. В случая не говорят за това, а за отчуждение и евентуална раздяла с 3Меча. Пак повтарям, тези карти могат да бъдат и твоите страхове ако си ги теглила в силно емоционално напрежение.
MariaAntoinette
Наблюдател
Наблюдател

Female Брой мнения : 7

ПисанеЗаглавие: Re: Таро за начинаещи   Вто Мар 17 2015, 23:34

Много ви благодаря! Мога ли да задам същия въпрос след няколко седмици, като увелича периода или няма смисъл? Да разбирам ли, че КС е карта, която на практика е с неочакван край, тоест чакаш да видиш как ще се прояви- дали положително или отрицателно? Или винаги си е застой, не развитие на ситуацията...? Малко сте писали за тази карта в темата за значенията. А обесеният винаги ли означава, че си с вързани ръце? Моето тълкуване за промяна на ситуацията грешна ли е или кога се проявява, ако не е?

За второто теглене съм съгласна. Бях емоционално напрегната, но от друго събитие, което рефлектира върху мен. Дори може картите да са показали нещо, по тази ситуация.
Искам да ви питам за съвет, за чувства как да задавам въпросите? Може ли да се пита например, как ще се променят чувствата на даден човек след определено време? Най-вече за нова връзка, в която едната страна има страхове.

Благодаря още веднъж!!! Дано не съм дотегнала и дано имате желание да ми отговорите!
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 2430
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Таро за начинаещи   Сря Мар 18 2015, 08:56

Периодът на гледане за отношения е твърде дълъг, а подредбата твърде малка. Има други подредби, които биха дали по-конкретен отговор. Един и същ въпрос, зададен в къси срокове, на питане касаещо дълъг период няма как да ти даде непрекъснато един и същ отговор, тоест верен отговор. Съвет - когато питаш, задавай уточняващи въпроси по темата - ето и аз и Тея ти казваме, че няма да има развитие в тези отношения. КС в тази позиция, предшествана от Обесен няма как да покаже действие с конкретния човек, но може да има действия с други хора.... Та, питай - какво пречи на отношенията ви, има ли трети, направи друга подредба. КС , както и всички останали карти са толкова многопластови, че каквото и да ти кажа сега в едно изречение, няма да е изцяло вярно. Трябва да стигнеш до етапа, в който не отделната карта, а подредбата ще ти заговори. Това става с учене и практика.
Твоето тълкуване за промяна на ситуацията в същността си не е грешна, но промяната е вътре в теб. Според мен Обесеният, освен всичко останало обозначава теб - докосваш се до нов свят - света на Таро, това е промяна вътре в тебе, но не е промяна в отношенията. Както казах многопластови и многопосочни отговори можеш да откриеш, но това става с времето и практиката. Ако искаш да се научиш и да тръгнеш по свой път - чети във форума, има отговори на много твои въпроси, но не очаквай готови решения, защото такива няма. Тук е събран опит, който може да ти покаже пътя, но ти сама ще вървиш по него.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Таро за начинаещи   Today at 09:53

Таро за начинаещи
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1