Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Въпрос за образование

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Emo
Гост

ПисанеЗаглавие: Въпрос за образование   Пон Дек 07 2015, 10:06

Здравейте, бих се радвал, ако някоя ми отговори на въпрос за това какво ме очаква в учението (в момента следвам)? Имам паник атаки и това често ми пречи - например в пълна зала със студенти често ми става лошо без да мисля нищо и да се самонавивам. Освен това за първия си изпит тази година учих много и пак ме скъсаха. Благодаря ви предварително.
Върнете се в началото Go down
...1
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Чет Дек 10 2015, 13:59

Психологична подредба може би?
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1841

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Чет Дек 10 2015, 16:52

Какво да очаква Емо в образованието си?

4П/ПМ(обърнат)+Звездата+8П

Емо това, което си захванал да учиш ще ти носи много доходи за в бъдеще и ще ти осигури добра и престижна работа. Но в момента ти трябва да откриеш причината на своето безпокойство, за да не се съботираш сам.

От какво са предизвикани паник атаките?

5Ж/9Ж+5П+3М

Брех, много тежки карти, бе момче... Не така. Паник атаките ти са предизвикани от цялостното ти психично състояние. Чувстваш се все едно си на някакво състезание, че сякаш всеки те напада и трябва да се защитиш, сякаш си сам срещу света и никой не те разбира, сам като казвам граничи със самотен. Отделно си изключително чувствителен и това допълнително отежнява нещата.

Какво да направи Емо, за да спрат атаките?

Императрицата/6Ж+ПМ+4П

Най-добре е да намериш начин да релаксираш след лекции, заобиколи се с красиви неща, ходи разхождай се, нямам идея в кой град се намираш, но все ще има някакъв парк или място където можеш да си близо до природата. Визуализирай победата си, това че на всички изпити успяваш, това каква работа ще си намериш след ученето, колко ОК ще си след като приключиш. Не се задоволявай с това което преподавателите ти дават, искай още и си го търси, книги интернет, всичко, задавай въпроси, а не прави предположения.

П.С. Не се тревожи, винаги има една, две години от ученето, в които започваш да се чувстваш така да се чудиш това сега за какво го правя... да не ти се похваща нищо... Ще отмине.

Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Чет Дек 10 2015, 23:42

Много ви благодаря!
Паник атаките не са предизвикани от нищо, в смисъл получавам ги винаги когато има много хора. Но често идват и ето така - например от нещо съвсем мъничко - развали ми се клавиатурата на компютъра и викам "Браво" и без изобщо да намилам повече изведнъж получих стягане в лицето - същото каквото получавам винаги при пристъп на кръвно. А по принцип винаги имам леко ниско кръвно.

Иначе конкретни мерки възнамерявам да предприема - лечение. Предния път като бях на антидепресант обичах всичко и всички както преди да се сдухам. А се сдухах заради тормоза в гимназията. Имам напредък - вече не анализирам и не си казвам неща от типа на тоя ме гледа гадно и подобни, но тялото ми още не се е отучило да не реагира като на война само защото седя в зала пълна с хора например. acute

Ще ставам, защото съм от чужд компютър.
Лека вечер ви желая! мерси
sugar6
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 2368

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пет Дек 11 2015, 10:34

Какво да очаква Емо в образованието си?
ц.4ж/4ч+10ж+5п
Ами виждам те недоволен, май ти е скучно, това, което учиш. Доста ще те натоварват и дупе да ти е яко. Сериозна специалност май си си избрал?

За другите въпроси не смея да ти тегля карти, не съм компетентна по такива теми.

емо
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пет Дек 11 2015, 17:34

много благодаря и на вас! усмивка
емо
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Нед Дек 13 2015, 16:01

Паник атаките ти са предизвикани от цялостното ти психично състояние.

Още от тийн годините се чувствам така но преди въпреки че гонех срокове с домашните никога замислянето за това не ме е карало да изпадам в паника. И наистина съм сам - в чужбина, дойдох тук сам без да познавам никой. Тук не намерих своите хора. Не намирам нищо общо с хората на лекциите. Но не дойдох тук да си търся приятели, а заради образованието, поне то да вървеше!

Разхождам се много сред природата, никакъв ефект. Отделно ям здравословно, избягвам боклуци, спортувам, пия омега 3 рибено масло и разни добавки и въпреки всичко това постоянно или ми е депресирано или тревожно. Когато пък се успокоя за малко все става нещо като например ме скъсаха още на първия ми изпит тук.

Апропо уча магистър и е само една година, миналата година бях магистър в друг университет, но ме скъсаха на всички изпити без 2, колкото и да четях и да се стараех, че и визуализирах как ги взимам успешно. А на този последния Бог е свидетел как от началото на срока ставах рано да чета и четях всичко и отивам на изпита и ми се падат неща които не са преподавани. Е то всяко търпение се изчерпва все някога и ми писна усилията ми да не са възнаградени.
БабаВуна
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Capricorn Брой мнения : 2328
Местожителство : Чапръчане

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пон Дек 14 2015, 05:41

DeTe_Ha_Xaoca написа:

1. От какво са предизвикани паник атаките?

5Ж/9Ж+5П+3М

2. Какво да направи Емо, за да спрат атаките?

Императрицата/6Ж+ПМ+4П

1. От какво са предизвикани паник атаките?

Чак пък тежки карти ... и по тежки има иначе , но свил си се, не чувстваш стабилност, загубен в света и допълнително е имало нараняване емоционално.
Всичко е в детството. Ако си се чувствал сам срещу всички, и ето ти паник атаки сега.

2. Какво да направи Емо, за да спрат атаките?
Императрицата/6Ж+ПМ+4П

Императрицата - обгради се със всякакви неща, които да те карат да се чувстваш пълноценно. Аз обичам хубави дрехи и парфюми, хубави ароматни душ гелове, хубави аромати за почистване на апартамента, правя си всякакви прически и като цяло по този начин правя нещата около мен да изглеждат че са в изобилие. Ти избери своя начин, но богатството около теб , красотата и физическата и душевна глезотия ще ти донесат комфорт !

6ж - това е много често даван съвет между другото от психолози - като дойде паническата атака се прави че я няма !
Аз веднага се обръщах към приятел/ка и започвах разговор за нейн/негов проблем, и представа си нямаш какви интересни неща можеш да чуеш и да те заинтригуват ,и паническата атака си тръгва.
Тя е временна и е предизвикана от неизречени емоции, които обаче ще трябва да лекуваш или с психолог или със разговори със свещенници, те също помагат.

ПМ - воля, надъханост, остър ум, да използваш своя талант, своето въображение, клюки / те също вършат работа :sm38.gif:  /

4п - да вкорениш новия модел в себе си за дълго време.

Антидепресанти и да замажеш проблема не е решение. Сядаш с психолог, изваждаш проблема, поглеждаш го в очите и го хвърляш назад в миналото, където му е мястото. Не да го тъпчеш и да не си го признаваш. Очи в очи, изплакваш си го, и после от самосебе си ще премине. ПА са зов че не ти се излиза от комфортната зона в която сам се капсулираш, но капсулирайки се там постепенно може и физически да се капсулираш, както стана с мен и едва не стигнах до посещение на терапевт в дома ми.
Трябва ти психолог, и това е първото нещо, което можеш да направиш за себе си. Има и скайп консултации, моята психоложка е много добра, тя е позитивен психотерапевт, цената е 25 лв на час, ако имаш желание ще ви запозная ! ус.д.к.

П.П. Докато има нещо, което в момента много те притеснява като това да си в чужбина и да учиш за изпити, атаките ще идват, защото това са много големи фактори, които те притесняват и изваждат от комфортната зона. И защото за момента не можеш да ги промениш, ходи на плуване, ако има плажове убий голяма част от времето там. Живей към съотношението 70:30 за положителните емоции - създавай си ги !

Виж , даже и в подписа ми съм си го написала cng2

Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пон Дек 14 2015, 11:02

За съжаление съм в чужбина. Днес видях, че са ме скъсали и на другия предмет, то просто вече не е жалко, а направо смешно. Да се стараеш въпреки всичко и все ме оценяват на 5 от 9, а тук трябва поне 6 за да изкараш. Просто се чудя защо да си късам нервите и да се мъча като мога да прекъсна следването си и да се върна в България, поне да не си хабя парите.
емо
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пон Дек 14 2015, 11:29

Бе то хубаво да има позитивни емоции, но миналата година счетох че твърде много излизам с приятели. Тази година реших сериозно да се захвана основно с учене, за да не ме късат както тогава постоянно и пак никакъв резултат. Значи просто ученето не е моето поприще или съм объркал страната. По време на ученето за бакалавър в България как си изкарвах всичко, а тук нищо не върви?
БабаВуна
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пон Дек 14 2015, 13:53

Начи ако можеш дистанционно от Бг да го учиш ще е най-добре

Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пон Дек 14 2015, 16:28

За съжаление няма как. Но вече направих запитване за отписване или за прехвърляне в друга специалност. Като не става не става, не е писано и толкоз, няма да си късам нервите и здравето. Права беше онази врачка която каза, че не трябва да идвам тук, а в друга страна, че тук ще имам всякакви пречки.
Emo
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пон Дек 14 2015, 18:57

Но да не се оплаквам.
Ако не е твърде нахално ще питам нов въпрос.
Ще избутам ли следването тук или да си стягам куфарите и да се връщам в БГ да записвам нещо В НБУ или пък сертификат от Ирландия да речем?
БабаВуна
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Пон Дек 14 2015, 23:59

На теб май не ти е за първи път да се допитваш до врачки.

По принцип иначе два въпроса означават два въпроса, а не две питания с по три въпроса.

Освен това ти е отговорено на въпроса как ще ти е обучението там. Ще учиш и крахове няма да имаш, но ти самия ще трябва да положиш усилия.

Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Вто Дек 15 2015, 08:43

Питам, защото се намери начин да взема диплома . Razz
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за образование   Today at 10:31

Въпрос за образование
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1