Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Admin
Администратор
Администратор

Female Scorpio Брой мнения : 1955

ПисанеЗаглавие: КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?   Пон Дек 19 2011, 12:37

Когато човек осъзнае, че отношенията му се разпадат, се вкопчва в мисълта, че все има някакъв начин да ги спаси. Понякога обаче е по-здравословно просто да се откаже и трябва да приеме това в точния момент.
Подредбата помага да разбереме причината, поради която се вкопчваме в отживялите отношения.

1.Чувствата на питащият към партньора си в този момент.
2. Подсъзнателните мотиви на питащият, които го накарват да се държи за отживялите отношения?
3. Съзнанието, как питащият обяснява тези мотиви на себе си ?
4. Какво всъщност кара питащия да се държи за отживялите отношения?
5. Какво може да накара питащия да се освободи от ситуацията?
6. Как ще се промени душевното състояние на питащия, ако той пусне ситуацията?
7. Как ще се промени реалността, какво ново ще дойде в живота му?

Тази двойка са били заедно 2 години, обаче мъжът се увлякъл по друга жена и връзката се е разпаднала. Но след една година от раздялата им тя все още пази надежда, че нейният благоверен ще се осъзнае и ще се върне при нея.

1.Чувствата на питащият към партньора си в този момент. 2 Чаши. Жената все още обича партньора и тя чувства (тя си мисли), че тези чувства са взаимни.
2. Подсъзнателните мотиви на питащият, които го накарват да се държи за отживялите отношения? 3 Меч. Подсъзнателно, жената се страхува да разбере горчивата истина, се страхува да мисли трезво, логично, тъй като реалността може да я нарани.
3. Съзнанието, как питащият обяснява тези мотиви на себе си ? ДЖ+3Ч. Че мъжът не е виновен за случилото се, а друга жена, защото тя започнала връзката. Така че всичко това накарва питащата да не губи надежда, че мъжът не е сам си е отишъл, че той все още я обича (спомнете си за първата позиция).
4. Какво всъщност кара питащия да се държи за отживялите отношения? 4 Меч. В реалния живот жената е пасивна, тя не знае как да изгради взаимоотношения, нови запознанства, и просто не ги иска, казвайки си, че това е временна пауза, пауза на чакане, и всичко ще се оправи. Тя се страхува от нови провали, от самотата.
5. Какво може да накара питащия да се освободи от ситуацията?Смъртта. Тук бих искала да кажа, че истинската смърт на този мъж. Но това е образна смърт, например, той да се ожени, или пък ще има някои промени, които са независими от питащата и те завинаги ще затворят пътя й в миналото, ще убият надеждите си.
6. Как ще се промени душевното състояние на питащия, ако той пусне ситуацията? 4 Ж. Това ще й даде някакво равновесие, ще стане ясно, че определен етап от живота й е минат, ще й помогне да излезе от състоянието на вцепенение (4 мечове) съвсем различно енергийно ниво. (Промяна на мечове с жезли)
7. Как ще се промени реалността, какво ново ще дойде в живота му?3 Жезли. Ще започне нов активния цикъл д в живота й, ще се отворят възможности за изграждане на нови взаимоотношения с активното й участие.
Върнете се в началото Go down
http://tarot-manija.forumlatvia.com
Moira
Редовен участник
Редовен участник

Female Брой мнения : 294

ПисанеЗаглавие: Re: КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?   Нед Май 25 2014, 20:12

Подредбата ми се струва много интересна, ако някой иска да се пробва с нея, бих се включила с мнение. Smile
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1841

ПисанеЗаглавие: Re: КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?   Нед Май 25 2014, 20:25

Добре ще се включа

1 Чувствата на питащият към партньора в този момент - 4П - мисля че е точно вкопчването в нещо което е било стабилно

2. Подсъзнателните мотиви - Справедливостта - Мисля че е по-скоро чувство за вина...

3. Как питащият го обяснява на себе си - АМ - ... това не мога да го разтълкувам...

4. Какво всъщност кара питащият да се държи за тези отношения - 5М - Това че вече ги е имала веднъж

5. Какво може да го накара да се освободи от тези отношения - Смъртта - Да има собствени такива с друг човек.

6. Как ще се промени душевното състояние на питащия - 8М - ....изпитвам трудност да го разтълкувам

7. Какво ще дойде в живота му - 3Ч - свободата и радостта.

Ветеран
Ветеран

Female Taurus Брой мнения : 790
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?   Нед Май 25 2014, 20:41

1.Чувствата на питащият към партньора си в този момент. СМЪРТТА
Хммм.... Много се учудих, че точно смъртта описва чувствата ми, да вярно е, че всеки ден по една малка смърт изживявам, от както сме разделени

2. Подсъзнателните мотиви на питащият, които го накарват да се държи за отживялите отношения? СВЕТЪТ
Може би съм със затворени очи, трябва да погледна на нещата от друг ъгъл

3. Съзнанието, как питащият обяснява тези мотиви на себе си ?КРАЛ ЧАШИ

4. Какво всъщност кара питащия да се държи за отживялите отношения? ПАЖ ЧАШИ
Надежда, че може би ще се възобновят

5. Какво може да накара питащия да се освободи от ситуацията? 2 ЖЕЗЛИ
Да се взема в ръце и да изляза от уединението си

6. Как ще се промени душевното състояние на питащия, ако той пусне ситуацията? 9 МЕЧОВЕ
Май още не съм готова да пусна ситуацията...

7. Как ще се промени реалността, какво ново ще дойде в живота му? МАГЪТ
Smile

Редовен участник
Редовен участник

Female Брой мнения : 294

ПисанеЗаглавие: Re: КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?   Пон Май 26 2014, 01:01

Дете - на теб ти е ясно, че нещата са вече приключили - Справедливост и СМърт и вече чисто рационално си го приела като факт - АМ, мечовете по другите карти, само дето си обидена и егото ти е наранено - 5м, затова не искаш да признаеш, че си "победена", виждаш нещата като твоя загуба - 5м, Справедливост, по мечовете - връзката за теб е сериозна и си полагала усилия за нея, 8м+3ч - освобождение, лекота на ума и сърцето. когато страдаш, мислиш и тези мисли не ти помагат, а още повече се вглеждаш в тях, това те прави скована - 8м и затворена, зацикляш и се вкопчваш в идеята - 8м+4п, 3ч като изход е добре - да се засмееш малко, да ти олекне. проблемът е, че държиш да си победител, а не виждаш, че губиш като се самообвиняваш.

Галюша - карти за край - Смърт и Свят, обаче в картите ти се вижда надежда да се съберете, не смяташ краят за окончателен - по чашите, 9м и 2ж, по 2ж - вижда се колебанието и че не си решила какво да правиш, 9м показва страх от това да се изправиш срещу самотата и да се справяш сама, Магът е творческа и активна карта, с нея ще се научиш да си си сам господар, КЧ и ПЧ - очакваш, че той ще те потърси и ще иска събиране, но не признаваш своите чувства, всъщност липсва ви комуникация.

Според мен тази подредба е не толкова предсказателна, а описваща и дава избор на питащия сам да реши какво е добре за него. Картите ги тълкувам независимо от въпросите към тях, като си ги връзвам една с друга, както ми хареса, не претендирам да е вярното тълкуване, просто се упражнявам. Smile
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1841

ПисанеЗаглавие: Re: КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?   Пон Май 26 2014, 07:02

Moira, подпомагаща е според мен подредбата хубава е за вглеждане в себе си и работа в тази посока. Хареса ми защото отношенията, за които я направих, вече отдавна съм ги пуснала, и наситина, когато го направих ми олекна Smile Макар че не разбрах всичко, което картите искаха да кажат сама, а с малко помощ от теб, мога да кажа, че наистина са описали точно нещата. Харесвам такива подредби, защото ти дават нещо върху, което да помислиш и да не повтаряш отново, наранявайки себе си и другите, но най-вече себе си. Smile   Благодаря ти.

ПисанеЗаглавие: Re: КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?   Today at 09:52

КАК ДА ЖИВЕЕМ БЕЗ ВКОПЧВАНЕ И СТРАХ ОТ ЗАГУБА?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1