Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Как се срещнахте с таро?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
coolest
Наблюдател
Наблюдател

Male Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Как се срещнахте с таро?   Пет Яну 18 2013, 15:58

Извинявам се предварително ако има вече такава тема. Та... как се срещнахте с вашите карти?
При мен беше следното: тъкмо бях завършил основното си образование и много ме влечеше магията и разни видове гадания.Това се дължеше на факта ,че доста отивах при различни гадателки, магьосници и др. с майка ми и така се разбуди интереса ми. Дълго време се лутах и не смеех да направя първата крачка, а именно да си закупя поне една колода таро. Но един ден с майка отидохме при една гадателка ,която за моя изненада гадаеше на таро. Тя гадаеше по доста интересен начин. Ползваше само "позитивните" карти от колодата- около 20-30 да са били и ги хвърляше по земята, та която се обърне я разтълкуваше. Беше ме забелязала колко внимателно и с голям интерес я наблюдавам и по едно време взе да ме заговаря. Пита ме за името ми, и хвърли картите отново. Накара ме да стана и да събера нейните карти и да й ги дам. След като го направих ,тя отказа да ги вземе и ми ги подари. Каза ми ,че ако не желая да ползвам нейната колода (Артурово таро) да ги пусна по течението на някой извор или река.
[You must be registered and logged in to see this image.] Веднага след като се прибрахме от там , неоснователния ми страх от непознатото отмина и си закупих универсалното таро на Уейт.[You must be registered and logged in to see this image.]
И така започна всичко... Smile

Уф... че дълго става. Сега е ваш ред Smile .
Върнете се в началото Go down
La la
Модератор
Модератор

Female Брой мнения : 1231

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Пет Яну 18 2013, 16:12

Интересно.
И моето първо Таро е същото - на Артур, подарък от една приятелка - беше първото, красиво Таро ;) което видях... не исках да си купувам някоя колода, чийто картинки не ме вдъхновяват...

Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 6947
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Пет Яну 18 2013, 16:34

Бях много мъничка- (майка ми гледа на кафе, занимаваше се малко и с астрология, вкъщи винаги е изобилствало от такава литература, хора, правили са се ритуали, викали са се духове - като всичко това е ХОБИ, жената си има професия) израстнала съм в такава среда- кажи- речи...
И първите Таро, които видях бяха нейните- много красиви карти, беше ме страх да ги доближа, държеше ги в един бял, копринен шал и ми забраняваше да ги пипам.
Но майка ми не си е картоманка и не задълбочи знанията си в тази насока.
Аз обаче се оказа,че съм и дълги години гледах на обикновени карти.

За първи път ми гледа на Таро Шопито- разби ме, позна ми всичко, започнах малко да се престрашавам...взех си Ленорманд разучих ги и след като Старото Злато веднъж ми три сол на главата, че тегля онлайн карти си купих първото Таро на Уейт. После една моя скъпа приятелка ми подари Манга Таро...и те така

Аз забравих да добавя и Манара Тарото, което имам- Уникално- работих тук дори върху темата със значенията. Много са ми близки тези карти, много ги усещам- също са ми подарък от една дама, чиято поява също мисля, че не е никак случайна в живота ми. Нея пак срещнах тук..изобщо този форум ми е КАТО ДОМ

Последната промяна е направена от lindaLI на Съб Яну 19 2013, 10:46; мнението е било променяно общо 5 пъти
http://lindali-tarot.blogspot.com
coolest
Наблюдател
Наблюдател

Male Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Пет Яну 18 2013, 16:43

lindaLI интересно. И аз в такава среда израстнах , та може би заради това. Майка и баба гадаят на боб. Smile
Старо злато
Редовен участник
Редовен участник

Female Брой мнения : 630
Местожителство : България-Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Пет Яну 18 2013, 16:47

Цитат :
и след като Старото Злато веднъж ми три сол на главата, че тегля онлайн карти си купих първото Таро на Уейт.
Хахааа Линда ти ме разби... но се радвам,че е имало ефект моето мъмрене Супер
Лизи
Участник
Участник

Female Брой мнения : 220

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Пет Яну 18 2013, 22:58

Много ми е интересно като прочетох Вашите истории. Ето накратко и моята.
До работата ми имаше козметичен салон, който посещавах често, обикновенно вечер след работа. Собственичката впоследствие ми стана най-добрата приятелка и много си споделяхме. Една вечер когато отидох салона беше затворен за други клиенти и вътре имаше само една стара дама, която на плота където се правеше маникюра беше разпростряла карти усмивка Разчовърка ме така отвътре, пожелах и на мен да гледа....от тогава доста пъти ми е гледала и е странно, че въпреки че нищо не познаваше пак и пак съм и звъняла, направо и аз се чудя защо....накрая реших аз да си взема карти, поне сама себе си да лъжа, без да плащам Rolling Eyes И така си купих картите на Уейт. Две години жената все твърдеше да съм спокойна, ще си имаме детенце, момченце и т.н. ... но все пак съм и благодарна за запознанството с таро, което много ми помогна по пътя, който извървях и сега се радвам на три прекрасни дъщери Surprised
Admin
Администратор
Администратор

Female Scorpio Брой мнения : 1955

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Съб Яну 19 2013, 01:40

Spoiler:

http://tarot-manija.forumlatvia.com
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1515
Местожителство : Благоевград

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Нед Яну 20 2013, 22:23

Лизи , е неможе да има толкова яка история просто рядко се хиля на постове ама тоя беше уникален Супер яка история и много ме изкефи отношението ти към жената въпреки, че нищо никога не ти е познала acute
Както и да е, да ви кажа и мойта си историйка Smile

От дете гадая. Доста често преди да отида на детска градина знаех какъв ще е денят ми там. Сънищата ми говореха, чувствата ми говореха, идвала ми е информация съвсем ясно за дадени истории на хора, съдби и какво ли не ... Предсказвах съвсем точно и ясно дадени събития особено след развода всичко стана много по силно и ярко, дори за близки на мои приятели без да знам че в момента с тях става нещо , ми идва такава информация .... Че дори и за хора, които не познавам, ако имат силен проблем ми е идвала подробна информация за проблема им в момента в който ме заговорят. А преди 12 години ми се случи и нещо, което чак сега започвам да изучавам и да разпитвам какво е било:
По време на секс с най-дълбоко обичаният от мен човек досега, докато се любехме душите ни се отлепиха от телата и се издигнаха на 30-40 см над нас. Моята беше първа, а той ме последва. Когато стигнаха на това ниво започнаха да се завихрят точно както е знака на Ин и Ян, те бяха бели на цвят а като се завихряха все по-бързо и се сливаха и ставаха все по-бели. Не помня как са се върнали в телата, помня само как се отделиха и се завихриха. Видях за кратко неговото тяло над моето докато изчаквах неговата душа да се изкачи до моето ниво. Чак сега разбирам какво е било това, но все още има какво да науча и защо и как се е случило.
После една бяла вещица в САЩ ми гледа на Таро и каза, че съм духовен човек и ми предстои развитие в това отношение и то сериозно развитие.
После се омъжих и един ден много исках да си купя карти - купих ги, но ги занемарих защото ми изглеждаха много трудни. А точно два часа преди развода реших да ги извадя и учудващо ми предсказаха целия процес на развода. Тогава реших че явно ще се занимавам с тях. Но до колкото виждам те са един малък посредник в това което трябва да правя. Така че така се запознах с Таро - много събития, много чудесии ...
AlexD
Ветеран
Ветеран

Male Брой мнения : 1271

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Сря Май 21 2014, 01:13

Чрез близка приятелка, която пише тук. Нямам опит, имам интерес. Мисля, че преди да се заема с реални подредби - ми е нужна добра теоретична основа.
Зуки
Администратор
Администратор

Female Брой мнения : 5241

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Пон Юни 08 2015, 10:33

аз съм от поколението което първо си гледаш на обикновени карти.
макар,че  и по онова време 80',90' имаше  шарени карти с картинки (била съм дете,и не съм била на ясно  с имената им,но съм виждала такива колоди)
на един летен лагер,бях в 3 клас-едно момиче редеше  пасианс с 36 обикновени карти,колоните бяха аспекти-здраве,дом,приятели...както и домово - явно тогава  е била първата ми среща с Голямата подредба  на Ленорман.
след това у една съседка се бяха събрали  жени  да им гледа  една гледачка. тя имаше  цигански оракул,или кипарски...
после изтрещях от кеф като видях  колодата  от 22аркана на площад в пловдив,и само ден след това  в нашия град  видях  и ленорман...
за таро бях чела ''психо'' че е от 78 карти...
този вестник ''психо''- публикуваше  и за таро,и за и дзин,зарове-всичко което сега го има в интернет,го имаше там. май е било в по-чиста форма,и по-богато на информация,качесто.от колкото  сегашни  тълкувания,които са направо безумни,и простовати.
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
sugar6
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 2368

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Пон Юни 08 2015, 10:42

Мисля, че бях в 3 клас като намерих един стар вестник и там имаше много интересна гледанка с обикновени карти и започнах да си ги нареждам. От малка ме влекат картите, постоянно си правех фокуси или пък се правех, че разчитам бъдещето :sm38.gif: И след това в 8-ми клас си купих ГА и започнах да гледам на една приятелка и така до ден днешен.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Как се срещнахте с таро?   Today at 09:55

Как се срещнахте с таро?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1