Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Въпрос за връзка

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
magica
Гост
Гост

Брой мнения : 154

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Сря Яну 30 2013, 21:49

Подредбата с 15 карти не я намерих, но из любовните подредби се поколебах между тази за прогнозирането на намерение и Кризата.
Спрях се на тази:

http://tarot-manija.forumlatvia.com/t260-topic

Цепих и изтеглих 9-тте карти, ето какво се получи:

1/ Какво очаквам от своя партньор?

- Осмица пентакли / права/

2/ Какво очаквам от връзката?

- 10 пентакли / обърната/

3/ Защо съм разочарована?

- Крал жезли / прав/

4/ Какво очаква той от мен?

- Кралица чаши / права/

5/ А от връзката?

- 8 мечове / права/

6/ Защо той е разочарован?

- Рицар мечове / прав/

7/ Тенденция на развитие, ако нещата останат непроменени

- Асо мечове / право/

8/ Кой или какво може да помогне на връзката?

- Колело на съдбата / право/

9/ Тенденция на развитие, ако тази помощ бъде приета

- 9 жезли / права/

Ако някой иска да тълкуваме заедно - да заповяда Smile
Върнете се в началото Go down
magica
Гост
Гост

Брой мнения : 154

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Сря Яну 30 2013, 22:26

Ето го моя първоначален анализ на така изтеглената подредба Криза

Както предвиди Galantus, темата за ученика определено ми стои на дневен ред. В известен смисъл тази връзка е изпитание, трябва да усвоя или способности, или уроци. Сама обаче кова щастието си, никой друг не ми е виновен. В отношенията е проявявано лекомислие и съдбата внезапно ме е плеснала през ръцете, като ми е причинила загуба. Разочарована съм, защото се надявам на добри новини и събиране.
Той е очаквал от мен да проявявам интуиция, да го подкрепям, да има романтика, да бъда комбинация между майка и добра любовница. В момента очаква от връзката ни да се откажа от претенции и свобода от оковите. Уморен е, иска почивка, изпитва несигурност.
Разочарован е от постоянните конфликти и рязко е охладнял. Няма да му мине лесно. Възможна е неочаквана помощ.
Ако нещата останат непроменени, ще е нужна сила и мъжество, да се отстоява своето. Има шанс, който не бива да се пропилява.
Съдбата помага, благосклонна е. Нещата ще се променят в добра насока, ще има ново начало. Въпреки това няма да е веднага, ще има забавяне.

Ако разсъжденията ми върху подредбата са правилни, едно към едно.
Galanthus
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1356
Местожителство : Земята

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 02:14

Линда, не разбирам - тя сама казва, че има трета страна. Аз никъде не споменавам кокретен човек - любовница, например. Така видях нещата - така ги написах. Не казвам, че 3П задължително трябва да представлява трета страна, но премисляне в тази карта, каквото би било по-характерно за подобно ситуация, аз не виждам.
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 6947
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 09:42

Galantus, уважавам мнението ти.

аз не разбирам тази карта така - но кой както си го разбира мерси

А и времето ще покаже как ще се развие тази ситуация- ти, до колкото разбрах си на мнение, че заради 3тата страна хората няма да се съберат, а ще запазят просто добри отношения.

А за мен именно 3п в съчетание с 2ч е знак за това, че хората ще поставят стабилно ново начало и в тази подредба виждам история за двама.

Ще видим какво ще случи и ще си правим изводите.

Последната промяна е направена от lindaLI на Чет Яну 31 2013, 10:11; мнението е било променяно общо 1 път
http://lindali-tarot.blogspot.com
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1515
Местожителство : Благоевград

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 09:56

Ако има трета страна може да е майка, сестра, или друг много близък родствен човек. Често и те са причина за раздяла. И не че ми се е падала 3П но съдейки по силната а не огнена връзка както са жезли или чаши, та дори и мечове, може да е точно роднина. А когато някой от родата налива масло в огъня стават по-лоши раздели отколкото с любовна връзка ....
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 10:05

да де- и аз говоря за каквато и да е 3та страна- не мисля, че 3п ще я покаже. наречи го убеждение.

А и като цяло съм на мнение, че повечето от момичетата, които си редим Таро- едно 80 % имат проблеми в личния живот, породени от неясноти и патови ситуции където така или иначе е замесена 3та страна.

Не познавам хора с безоблачен личен живот, които толкова да са свързани с Таро. Дори и в момента да са ок в интимен план, повечето таролози са преминали през нелеки периоди, изпълнени с намесата на 3ти, 4ти и 5ти страни.

Тръгнеш ли по тази логика всяка една таро карта може да ти показва наличието на 3тата страна.

dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 10:16

Да, относно тарото и аз съм си го мислила не един път че повечето таролози най-вероятно сме с проблемен личен живот.
Освен това и като човек на изкуството съм запозната с това че личният живот - добрия личен живот изпълнен със секс и страсти отнема способностите и желанието човек да се занимава с изкуство - незвисимо какво е то - спорт, рисуване, пеене, Таро ??? (поне от нещата с които съм се занимавала - бойно изкуство и оперно пеене ни забраняваха секса в определени моменти - преди състезание, концерт или сериозна подготовка за едното от двете ... ) Така че има нещо вярно в това според мен.

Но иначе това, че се занимава с Таро не би трябвало да е показател, че има проблемен личен живот, или че има повече от една допълнителна страна във връзката.
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 11:28

да, така е, познавам и хора, които твърдят, че не проблемен личен живот ги е отвел до заниманията с Таро или друга езотерична наука.

За мен е факт, че аз се обърнах много силно към картите и астрологията когато имах проблеми и търсех отговори за себе си. И много хора, които познавам са така. Но това пак е добре защото, когато те е боляло, когато си Изживял картата, развиваш по- голям усет и после като тълкуваш и на други хора не го правиш с Теорията и написаното по книгите- а с душата си.

lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 11:33

magica- погледнах ти подредбата...тази подредба е за съществуваща връзка.
До колкото знам вие в момента не сте във връзка.
magica
Гост
Гост

Female Брой мнения : 154

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 19:09

Linda, ние наистина не сме във връзка. Очевидно, все още отказвам да го възприемам като бивш. Иначе се колебаех да не подредя тази с Намеренията, все пак за мен най-належащото е какви ги върши и какви смята да ги върши занапред спрямо мен, ако въобще ги върши...

Все пак с чисто учебна цел, ако желаеш, ми кажи дали тълкуванието ми е коректно с оглед на изтеглените карти.

А иначе дискусията за третата фигура...не асоциирам тройката с нея. Такава винаги ще има под някаква форма и съм напълно съгласна, че не е задължително да е съперница. Може да е роднина, приятел, някой, който влияе пряко или косвено на събитията. Но не усещам в картите такива индикации.

Яд ме е, че не зададох период.
Чакам си...
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 19:15

Нареди 3 карти с въпрос "Каква ще се случи между нас до 3 месеца? " например, или подобен въпрос. Или до един месец ... ти реши .
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 19:51

dgakova написа:
и 3 карти с въпрос "Каква ще се случи между нас до 3 месеца? " например, или подобен въпрос. Или до един месец ... ти реши .

Нали Лизи тегли 3 карти? Картите, които Лизи изтегли де факто описват това, което ще се случи между тях ,нали?

Вижте хора, аз в момента също съм в много труден период в личен план- зададох няколко въпроса на Тарото и имам обещания от картите за подобрение. Вярвайте ми- искам да знам- днес ли ще е, утре ли ще е, ама как ще е..ИМАМ Хиляди доуточняващи въпроси! Но от опит знам, че почна ли да ровичкам и да задавам 1 въпрос по 20 начина картите започват да ми дават все по- разнопосочни и объркващи отговори.
И аз с нищо не помагам на бъдещето!

Най-доброто, което можем да направим в такива моменти е да чакаме да разберем какво са опитали картите да ни кажат. Разбираме дали сме ги интерпретирали правилно след като нещото се случи.

Бъдещето е постоянно променяема величина, няма 100 % метод за точно предсказване.
На мен ми е също толкова трудно колкото и на вас, но нека да проявим търпение.
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 20:01

ето го моето тълкуване, не знам до колко съм права, защото подредбата- не знам до колко и тя е удачна мерси

Ако бях на твое място и исках последен съвет от картите щях да си наредя КК какво ме очаква до 1-2 месеца в любовта. Така да се видят тенденциите. мерси

1/ Какво очаквам от своя партньор?

- Осмица пентакли / права/

Очакваш сериозно отношение

2/ Какво очаквам от връзката?

- 10 пентакли / обърната/

Не работя с обърнати, за това предполагам- очакваш трудности от семейната му среда

3/ Защо съм разочарована?

- Крал жезли / прав/

Защото го виждаш като благороден и пламенен мъж, отговорен- той явно с нещо е показал, че не е така

4/ Какво очаква той от мен?

- Кралица чаши / права/

Любов и всеотдайност

5/ А от връзката?

- 8 мечове / права/

Силно обвързване- изцяло зависимост от него ли..един от друг ли- може би е обсебващ.

6/ Защо той е разочарован?

- Рицар мечове / прав/

Защото си била груба с него. Имало е скандал

7/ Тенденция на развитие, ако нещата останат непроменени

- Асо мечове / право/

Още скандали.

8/ Кой или какво може да помогне на връзката?

- Колело на съдбата / право/

Сами ще се наредят нещата

9/ Тенденция на развитие, ако тази помощ бъде приета

- 9 жезли / права/

Ще приемете развитието с недоверие
Galanthus
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1356
Местожителство : Земята

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 22:42

lindaLI написа:
ти, до колкото разбрах си на мнение, че заради 3тата страна хората няма да се съберат, а ще запазят просто добри отношения.
Не казвам, че трета страна ще изиграе лоша роля (а че може да има такава), и че напоследък ми е криво и това може да ми влияе, но може и да не... Не ми се спори - времето ще покаже. усмивка

dgakova написа:
Освен това и като човек на изкуството съм запозната с това че личният живот - добрия личен живот изпълнен със секс и страсти отнема способностите и желанието човек да се занимава с изкуство - незвисимо какво е то
Аз харесвам меланхоличните състояния - ако човек съумее да ги използва - биха могли да са доста креативни.
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Чет Яну 31 2013, 23:09

Galanthus написа:

Аз харесвам меланхоличните състояния - ако човек съумее да ги използва - биха могли да са доста креативни.

Е да де, щото изпаднах в егати депресията и затова научих картите. За няколко месеца изчетох толкова литература , колкото в училище и университета, като оставим Сиско Академията, не съм прочела. Благодарение на меланхолията - няма мъже и живот - здравейте книги !
magica
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 18:47

Здравейте отново, момичета Smile

След една седмица размисъл в усамотение, реших да послушам съвета на Линда и да подредя един Келтски Кръст с ясен въпрос:

Има ли на какво още да се надявам и ще има ли развитие на нещата до 1-2 месеца?

Предлагам изтеглените карти за тълкуване, ако ви се занимава:

1. 6 чаши / права/
2. Умереност / изправена/
3. 6 жезли / права/
4.Асо мечове / право/
5.Крал пентакли / прав/
6.5 пентакли /прав/
7.7 пентакли / обърната/
8.6 мечове /обърната/
9.Сила / права/
10.Крал чаши / обърнат/

Благодаря предварително Smile
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 19:49

Magica, първо искам да обърна внимание на въпроса ти - там имаш поне 3 зададени въпроса:
1. Има ли още на какво да се надявам ? - как да ти отговорят картите дали ти има на какво да се надяваш ?
2.И ще има ли развитие на нещата до 1 месец?
3. Ще има ли развитие на нещата до 2 месеца?

Абе ще има развитие по някакъв начин но как точно да ти отговорят картите?

Аз ще ти наредя с моите карти и ще постна отговора като го направя.
magica
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 20:12

Здравей, Гакова

Като се замислих, права си. Неясно май попитах. Като си направих тълкуванието, не ми се даде много ясен отговор, само неща от типа на "прояви търпение и дипломатичност" и "не пилей напразно енергията си". И като краен резултат - един хубав скандал в моя вреда.

Зададох въпроса, защото се опитах най-общо да потърся обратна връзка с човека. За моя изненада получих реакция. Неангажираща такава, оставяща като разтеглено времево понятие възможността някой път да поговорим... И оттам "има ли изобщо на какво да се надявам, какво ще стане, кога ще стане, скоро ли аджеба". Ако картите усещат подсъзнателното желание и въпрос на питащия, би трябвало да обединят въпросите в общо цяло.

Ще чакам с интерес твоето подреждане. Аз очевидно на тоя етап не успявам нито да уцеля подредбата, нито въпроса.
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 20:35

Аз все още гледам само с Таро на Търсещия , но до два три дни вече трябва да дойде и новата ми колодичка на Уейт с едни хубави, прекрасни, цветни картинки, и ще ми е по-лесно да общувам с всички вас тук, когато работя с тях Smile Но засега ползвам Търсещия:

Ще се съберат ли Маджика и приятелят й до 3 месеца?
/задавам въпрос, с евентуален отговор да и не, защото вече видях че картите си ми говорят достатъчно добре и с така зададен въпрос, така че не се притеснявам вече от това/

Звездата, Дъщеря на Чашите, 8 Камъни

Magica, искам първо да провериш дали не си бременна и тогава ще продължим да си говорим ... може ли ?

/Между другото, тук има вероятност да ти изкараме акъла с всякакви предположения, така че очаквай какво ли не като отговори. Но просто само те питам, за да махна това предположение.../

Последната промяна е направена от dgakova на Нед Фев 03 2013, 20:38; мнението е било променяно общо 1 път
magica
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 20:37

Не, категорично не съм бременна.
magica
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 20:43

Няколко пъти споменаваш това Таро на Търсещия и взех, че си го купих онзи ден. С книжката на Джоузеф Мартин.

Досега с картите на Уейт се оправях, главно ползвайки Картинния ключ и самоучителя на Хайо.

dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 23:03

dgakova написа:
Звездата, Дъщеря на Чашите, 8 Камъни

Magica, тогава бих ги тълкувала така:

Звездата показва твоята надежда, Дъщерята на Чашите - теб /може би/ - емоционална и интуитивна и 8 Камъни , ако тълкуваме по Търсещия - ти трябва да потърсиш отговора, имаш информацията, но според мен сега е време да разбереш, научиш някои неща. Трябва ти подход. А ако погледнем тълкувания по Уейт за 8 Пентакли, може да означава силната "семейна" връзка . Т.е. резултата да е превръщане на тази връзка в нещо по-сериозно ... може би.

Наредих и три карти с въпрос:

Какви са намеренията на Бенчо към Даниела:
/където много по-лесно прочетох картите/

ЕОН /Умереност/ , 8 Жезли, Асо Камъни

И тук вече се вижда доста по-ясно че в неговите намерения се вижда някакво може би желание за възраждане на отношенията, което ще стане доста бързо и може би неочаквано, и съответно по Асо Камъни или може да се превърне в дълбоко приятелство, или в стабилна любовна връзка. Т.е. поставяне на ново начало, на стабилни отношения. Но дали ще са приятелски или любовни - незнам.

Последната промяна е направена от dgakova на Нед Фев 03 2013, 23:17; мнението е било променяно общо 1 път
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 2438
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Нед Фев 03 2013, 23:13

magica написа:
1. 6 чаши / права/
2. Умереност / изправена/
3. 6 жезли / права/
4.Асо мечове / право/
5.Крал пентакли / прав/
6.5 пентакли /прав/
7.7 пентакли / обърната/
8.6 мечове /обърната/
9.Сила / права/
10.Крал чаши / обърнат/

Тълкувам с уговорката, че по принцип не работя с обърнати карти.

Тъгуваш за миналото, за приятелството, кето си имала, чувствата ти са топли, но болезнени/6Ч/, опитваш се да разбереш истината - защо се е случило така, да разбереш къде си сгрешила. Умереността говори също за прекалена емоционалност, неуравновесеност. Причината за сегашното положение е някаква промяна при един от двамата - станал е по-значим, израснал е, възгордял се е сякаш и е решил, че другият не му е нужен и че ще започне от начало /АМ/ Петата позиция я тълкувам като образа на човека, за когото питаш, а той иска подчинение и уважение, само така можеш да го задържиш или върнеш, но тръгнеш ли по този път, за теб ще бъде много неприятно, унизително, болезнено /5П/ и ще е за кратко. Много си щедра, раздаваш се за този човек и ще продължиш да го правиш, няма да имаш сили да му обърнеш гръб, поне на този етап /6М о/, но чувствата му изглежда ги няма /КЧ о/... Отговорът според мен е, че в момента няма на какво да се надяваш. Вероятно по-късно, но не и сега. А защо смятам че по-наатък нещата може да се променят - защото не виждам карти сочещи категорична раздяла.
magica
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Пон Фев 04 2013, 23:18

Frog:)

Впечатли ме тълкуванието ти още снощи, но след един болезнен разговор с човека тази вечер, се връщам отново във форума- изумена от толкова бързото припокриване на прогноза-анализ с реални събития.

Респект.

А иначе, момичета, странно ми е. В шок съм от жестокото отношение, което получих тази вечер, категорично доказващо пълна липса на чувства и дори най-обикновена емпатия към мен. И в същото време ВЪПРЕКИ ТОВА картите не показват раздяла и все пак дават индикации за страсти и трансформации.

Аз май се уморих да ме нараняват.
Май направих всичко, което зависи от мен.
Май...май...няма да го бъде.
И ще трябва да спра да се самозалъгвам.
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Вто Фев 05 2013, 04:52

От тук нататък недей да мислиш повече за него,гледай си живота и ако той пожелае някога приятелство - му го дай, ако можеш. Но сега повече недей да питаш, по-ясен отговор на този етап няма да можеш да получиш от картите. Най-много да те заблудят и да те пратят в 3-та глуха.
Нека това че никъде не се вижда категорично скъсване не те обнадеждава, освен ако 2 Чаши с 3 Пентакли не са говорили това. Просто ако трябва да се случи нещо, то ефекта на изненадата е по-добър от постоянното питане и отвеждане в задънена улица...
magica
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Вто Фев 05 2013, 12:15

Помоли ме Деси да уточня за оная тройка пентакли и дали имало или нямало трета страна в смисъл на жена.
Има такава, да. За периода на тогавашното теглене - мимолетна връзка с тенденция към обвързване.

В момента има и четвърта такава-връщане към стара връзка.

При тоя човек личният живот се оказва удивително хаотичен, само отказвам да си обясня как е възможно да реагира към мен с такава крайна агресия и отрицание. Защото това категорично не се връзва с прогнозата за някакъв хепиенд. Освен ако не трябва наистина да изпитам целия мъчителен преход от болка към възраждане , като не ми се спестява нищо, ама наистина нищо.

Снощи за първи път експериментирах с Таро на търсещия. Ще пусна двете подредби вечерта за съпоставка на тълкуването. Картите много ми набиваха канчето за крайните емоции и ми обещаха още да ми пати главата.

magica
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Вто Фев 05 2013, 18:49

Ползвано е Таро на търсещия- въпросът ми беше за шансове той да се върне.

Подредба с 3 карти / и сигнификатор/

С- Дъщеря Камъни
1 карта- Алхимия/ Умереност/, 2 карта -Осмица Жезли 3 карта- Луната /прав

1 карта - Влияние от близкото минало
2 карта - Настояща ситуация
3 карта - Бъдещо развитие

Моето тълкуване: Пак се оказвам в позицията на този, дето си учи уроците и търси отговори. Дават ми се нови възможности и нов старт в живота. Този, който е от миналото и още оказва влияние върху настоящето е Бенчо. Провокира крайности и непрекъснато лутане между удоволствие и страдание, а това не е решението. Трябвало е да се намери някакъв среден път и да се продължи напред, за да бъдат нещата успешно. Да, ама не! Прибързаните действия / от снощи!/ дават негативни последствия- лошите новини и конфликтите не са закъсняли. Ситуацията става прекалено сложна, а виждането се отлага или няма да стане. Луната на 3 позиция като бъдеще показва, че отговори на този етап няма да получа, защото не им е дошло времето. Всичко е привидно, лъжливо, резки промени между настроения и емоции. Втори съвет да избера някакъв безопасен за мен път. Отговорите си ще получа по-нататък.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за връзка   Today at 00:10

Въпрос за връзка
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next