Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Гледане за Гледане

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
YsDiD
Гост
Гост

Female Брой мнения : 101

ПисанеЗаглавие: Гледане за Гледане    Вто Сеп 17 2013, 21:15

За Д. генерално до края на месеца ? (любов,работа) За любовта буквата на мъжа е М . Моля за келтски кръст .Аз също гледам но без да използвам карти , предлагам гледане в замяна на гледане с карти . Благодаря предварително Smile   
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1515
Местожителство : Благоевград

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Вто Сеп 17 2013, 23:42

Е такова предложение не бях виждала до сега тук :sm38.gif: 

Аз нямам нужда да ми се гледа, но ако желаят другите участнички .... А и съм малко уморена с моите карти. Интересно предложение все пак , някой ден бих се възползвала ...
YsDiD
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Сря Сеп 18 2013, 16:06

Благодаря Д.Gakova:( , ти поне знаеш вече как работя ако все пак някой се навие , ще съм много благодарна на всички много ми е важно Sad please
Зуки
Администратор
Администратор

Female Брой мнения : 5257

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Сря Сеп 18 2013, 19:28

http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 2438
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Сря Сеп 18 2013, 20:05

Зуки, да разбирам ли че ти ще теглиш карти по въпроса?
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Сря Сеп 18 2013, 23:41

Тъй като Зуки не отговори теглих карти. Първо за работата до края на месеца, защото там са три карти - Кулата, 3 чаши, 5 меча. Цепя на Дама чаши
Тук съм склонна да мисля, че се извършва някакво преместване, разместване или ремонт или нещо такова на мястото където работиш, възможно е обаче да указва и действия спрямо хора. Тоест някой да се е разделил с работата си, но не си ти заради трите чаши. Привидно всичко вече е спокойно но някои хора не са доволни и ще продължат да си действат зад гърба на другите. Ти си обаче в ролята на тази Кралица чаши, която изобщо не се вълнува от тези трусове. Вглъбена си в своя свят на чувства и емоции. Трусовете не са те впечатлили много, по-скоро пасивно наблюдаваш.

Ето и един Келтски кръст за любовните отношения.

1 -Обесен
2 - Крал чаши
3 - 5 жезли
4 - 8 меча
5 - 10 чаши
6 - Звездата + Рицар меч
7 - 3 жезли + Император
8 - 2 пентакли
9 - Рицар пентакли + Асо чаши
10 - 2 чаши + 5 пентакли

Има патова ситуация с този Крал чаши и тя не е от сега. Приела си роля, която не ти харесва, знаеш къде е проблемът, но не  правиш нищо за да промениш това положение. Проблемът, както казах е с този Крал чаши, който иначе е много готин тип, но ако не ти пука за него, тоест ако ти е само приятел. Иначе като мъж е забавен, очарователен и по тази причина обект на непрекъснати атаки от други жени. Мислиш непрекъснато за конкуренцията, а не можеш да направиш нищо и си затваряш очите. Мечтите ти за нещо сериозно се разпиляват като дъгата на 10 чаши след като дъждът е отминал. Имаш още път за извървиш докато стигнеш до следващото ниво, а ти задължително ще стигнеш до него. Пътят е навътре - към себе си. Трябва да намериш силите, които този Рицар меч носи - да отрежеш ненужното от живота си. Имаш съюзник в тази битка - човек с голям авторитет. Има възможност съвсем скоро да се появи нов обект - онзи, който ще ти даде това, от което се нуждаеш - любов и сигурност - тази позиция се тълкува като твои мечти, но в твоя КК ми звучи точно така, както го описвам. Ще се влюбиш в нов човек, но не знам дали ще бъде най-подходящият, защото е възможно да е обвързан, семеен или пък да има други причини, които да пречат да обявите връзката си.
YsDiD
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 00:45

Zdraveite pyrvo se izvinyavam Pisha ot telefon I nyama phonetica , blagodarq za KK . Za rabotata mi Beshe naj vajno . Drugiq KK e Mnogoo obyrkan pone za men ne razbiram absolutno nishto I nyama vryzka s moyata situacia . Skype mi s : s2mars30 , dobavi me I shte ti gledamm utre . BlAgodarya ti Mnogoo oshte vednaj xxxx
Зуки
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 07:53

фрог,хубаво си направила че си теглила КК.
Аз само я поздравих , тя знае...мерси 

Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 08:42

YsDiD
представа нямам защо излязоха тези карти на КК. Вероятно не съм успяла да направя "контакт" с твоя фантом. Наричам така онази наша невидима същност, която знае всичко и предава посланията от бъдещето. А за обратното гледане не се притеснявай мерси 
Зуки
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 09:42

ах фрог- фантом- е много ,много....мерси  
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 10:55

Фроги, споко, и моите карти показаха негативи, а още времето не е отминало, само това предположение за нов човек по Рицар Пентакли ли го предположи ? Защото тя очаква пръстен - годеж - и виж как Рицарят носи нещо кръгло - това може да е годежният пръстен. Защото виж картите как са :

6 - Звездата + Рицар меч
7 - 3 жезли + Император
8 - 2 пентакли
10 - 2 чаши + 5 пентакли

Звездата - знаеш надежди, които ще станат реални резултати и то положително, но в по-късен етап, заради някой който я напада или лъже, или и двете
3 Жезли - нещо ново е започнало, търговецът е пуснал корабите да пътуват и очаква приходите си, отново по-късно. Но това нещо няма да е нейно действие, а нещо което Императорът - М. е започнал.
2 Пентакли - ще има доста работа, може да е това което корабите от 3 Жезли ще върнат. Може да е подготовка за нещо, организация, там се тича навсякъде за да свършиш всичко. Незнам какво ще е точно.
Рицар Пентакли - ако това е предложението за брак , а не човек, виж как Асо Чаши стои там - емоциите от предложението, а ако не е предложение, аз бих го приела като нов етап на техните отношения. Предложение за нещо по-сериозно какъвто е и Рицарят Пентакли, носейки този пентакъл. Тук между другото искам да вметна че напоследък приемам Паж Пентакли като ниво на което една двойка се опознава, както е самия Паж П - учене, учат нещата един за друг, опознават се.
А 2 Чаши - едно прекрасно балансиране на техните отношения. Да ама тук има 5 Пентакли ... Може би ще има проблем, незнам от какво естество, но както и аз й казах на нея няма да й е пълно щастието.

Между другото тук искам да ви попитам нещо, така и така сме почнали подобна тема.
Аз лично - може и да е грешно, но когато в миналото на КК имам например Крал Пентакли , да речем в 3-та позиция, а в да речем 7 позиция имам Крал Чаши, и ако междувременно след 3 - до 5 позиция има лоши карти, а след 7-ма позиция да речем има хубави,а гледам на жена. Тогава тези крале ги приемам за един и същи мъж но в две различни състояния на чувствата си.
Ако в миналото е предлагал на дамата сериозни отношения с Пентклите в себе си, държал се е така сякаш иска семейство, стабилност и т.н., то на позицията където вече е Крал Чаши,/след преживяно препядствие/ той отново възобновява чувствата си и това показват Чашите в Краля. Разбирате ли ме - един и същи човек да е два различни краля в различни ситуации в зависимост в каква светлина се представя и какво се случва със самият него в този момент.
Незнам дали ме разбрахте, аз и друг път съм писала и питала за това нещо, но все си мисля че не сте ме разбрали и затова пак питам. Вие как бихте приели един мъж в различните му състояния на влюбеност - Крал Чаши, огнен и желаещ изпепеляващи отношения, секс - Крал Жезли, решителен да вземе решение - Крал Мечове, предлагащ и желаещ сериозни отношения - Крал Пентакли, само в един КК ?
Вера
Редовен участник
Редовен участник

Female Sagittarius Брой мнения : 394
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 11:38

Разбирам те, аз поне какво искаш да кажеш. И при мен се е случвало. Ако имам подреждане с много дворцови карти, понякога се е случвало, че те всички показват питащия в определен момент, просто мнението и поведението му по зададения въпрос търпи сериозни промени с времето.

А Рицар пентакли и Асо чаши, сега като казахте, наистина прилича на предложение за брак, обаче е на позиция за страхове и надежди. Тоест питащият, в случая YsDiD, може да се надява, но околните карти някак не подсказват, че ще се случи. С 2 чаши може би, но с тази 5 пентакли до нея... не знам. А защо са по две карти на тези позиции?
http://78stories.wordpress.com/
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 12:07

Благодаря Вера, все това чувство ме измъчваше.

Добре, кога трябва да гледаме на КК с чувство и кога по позиции ? Добре ли е да се придържаме към позициите винаги.

Аз лично от 7-ма позиция картите нагоре ги приемам като възход до крайната карта. Но може и да не е правилно. Ти как мислиш ?

Няма да е лошо да намерим по каква картина или фигура е правен Келтския Кръст. Няколко пъти вече опитвам, за да мога да си го обясня по-добре. Ако някой знае нещо, моля нека да го постне.
Вера
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 15:27

Ами предполагам, че е въпрос на практика - на който както му е удобно. Аз се придържам към позициите, когато е някакво по-голямо подреждане, но друг може да има различен стил на тълкуване на картите.

А келтският кръст иначе изглежда така:

Кръст с кръг в средата и другото - тоест картите от 7-ма до 10-та позиция са основата, дългата страна.
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 17:11

Аха , от 1 до 6 прави кръга вътре и кръста вътре . Добре, а защо точно него са избрали ? Какво повече може да покаже той от обикновения Християнкси кръст например ? 
Вера
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 17:46

Има и подреждания под формата на обикновен кръст. Просто това е едно от най-старите и постоянни подреждания с таро. Не мисля, че някой знае откъде произлиза, поне няма никакви доказателства.
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 18:16

Ей че дискусия пак върви усмивка много се радвам като изясняваме такива въпроси. Деси, предполагам, че келтският кръст се използва като наименование на гаданието защото тези хора, тяхната култура е дълбоко свързана  с мистичното. По-късно когато Рим ги завладява всичко това е изличено и тук таме остават наследниците на друидите. Тоест подозирам, че това е коренът на Келтския кръст. Знаеш, че християнската църква, по-скоро поповете отхвърлят тези неща.  
Сега по самият КК Вера ти е отговорила за позицията на Рицаря пентакли и Асото чаши. Много хора харесват Звездата, и на мен също ми допада, но не когато се отнася до отношения. Самотно занимание, при това дълго самотно занимание, вглеждане в себе си.
Вчера, когато теглих картите и си мисля "ама че карти излязоха...." изненадах се, но нали не познавам нито човека, нито отношенията си помислих, че нещата пък може и да са такива, но сега, след като и картите и тълкуването не отговарят на ситуацията си мисля, че просто не съм успяла" да стигна" до човека, а и той на ментално ниво не е допуснал съдействие. Все пак, радвам се, че нещата не стоят така 
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 18:36

Деси написа:
Деси написа:
Това предположение за нов човек по Рицар Пентакли ли го предположи ? Защото тя очаква пръстен - годеж - и виж как Рицарят носи нещо кръгло - това може да е годежният пръстен. Защото виж картите как са :
6 - Звездата + Рицар меч - позицията е в близко бъдеще с възможност за развитие. Бих приела Звездата за положително настроена  и в очакване обаче без този РМ

7 - 3 жезли + Император
За мен трите жезли са очакване, а на седма позиция, която принципно е ключова няма как да не сложа допълнителна карта /това в отговор на Вера защо има допълнителни на някои от позициите/. И какво се получава - очакване /проблемна комуникация/ с  Императора - баща, брат, близък роднина.... а като е в гадание за отношения, значи и тази персона има отношение към тези отношения.

8 - 2 пентакли - за мен това е колебание, претегляне но от гледна точка на околните. Не съм обърнала достатъчно внимание, защото е незначима в това подреждане на тази позиция. Другите не ни интересуват

10 - 2 чаши + 5 пентакли
Вече обясних, че принципно деветата позиция би трябвало да са очакванията и надеждите, но тук подходих по усет. Не ме питайте защо, просто понякога наистина позициите не са това, което е по дефиниция. и накрая тези 2 чаши и 5 пентакли направо ме застреляха.  Нямах друго обяснение освен нова любов.

Деси написа:
Ако в миналото е предлагал на дамата сериозни отношения с Пентклите в себе си, държал се е така сякаш иска семейство, стабилност и т.н., то на позицията където вече е Крал Чаши,/след преживяно препядствие/ той отново възобновява чувствата си и това показват Чашите в Краля. Разбирате ли ме - един и същи човек да е два различни краля в различни ситуации в зависимост в каква светлина се представя и какво се случва със самият него в този момент.
Незнам дали ме разбрахте, аз и друг път съм писала и питала за това нещо, но все си мисля че не сте ме разбрали и затова пак питам. Вие как бихте приели един мъж в различните му състояния на влюбеност - Крал Чаши, огнен и желаещ изпепеляващи отношения, секс - Крал Жезли, решителен да вземе решение - Крал Мечове, предлагащ и желаещ сериозни отношения - Крал Пентакли, само в един КК ?
Да един човек може да претърпи развитие в една подредба, но според мен ще я претърпи в посока Паж - Рицар - Крал или  в Кралица, дори и в Император или Маг или нещо друго, но как един Крал чаши ще се трансформира в Крал меч, освен ако няма Кула, Смърт или нещо такова
YsDiD
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Чет Сеп 19 2013, 22:19

Благодаря ви момичета напоследък не допускам никой до себе си или по скоро моят спирит гайд. Очаквам предложение да, и преместване също. Във стабилна и дългогодилна връзка съм иначе.
La la
Модератор
Модератор

Female Брой мнения : 1234

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Пет Сеп 20 2013, 16:09

Според Ивета от форума на Учителя, КК е всъщност Компас. Но повече не знам... Може би там са го обсъждали.

Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Нед Сеп 29 2013, 23:26

Момичета има вероятност да очаквам бебенце , но тьй като е много рано още да излезе на теста искам да ви попитам с карти дали се очаква да разберем сьс моят приятел че ще ставаме мама и тате ! Благодаря ви предварително ! Целувки    
Зуки
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Пон Сеп 30 2013, 09:03

Smile ах че хубаво,новост ,а?
Reni
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 914

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Пон Сеп 30 2013, 11:49

YsDiD, докато теглех карти ми изхвърча 7Ч, цепя на ВЖрица,а картите са 6М,5П,Жрецът
Изтеглих и карти на въпрос "Дали приятелят ти ще стане баща до 1м.?" Цепя на Император, а картите са Паж М,4М, Отшелникът

Виждам,че мечтаеш за това, представяш си го и го приемаш като факт. Имам чувството,че тази бременност за теб е като спасителен бряг.Сякаш с нея ще сложиш край на трудностите във връзката ви, поне според теб. С тази 5П ще останеш разочарована - бременност няма.Но тези карти за мен показват, че има още какво да научиш... има уроци за научаване и докато не премине този период, едва ли бременността ще стане факт. По-скоро картите казват "Сега не му е времето. Когато дойде моментът,тогава."
На въпроса за приятеля ти - сякаш той е твърдо убеден,че на този етап не иска дете.Отдръпнал се е от тази идея и ,дори на моменти, сякаш заема отбранителни позиции. С този Отшелник, определено няма да е баща до 1 месец, но това е много бавна и мъчителна карта, което ще рече,че месец е малко, за да реши сам той за себе си какво точно иска. Трябва му повече време,за да реши какво иска и да подреди нещата в главата и живота си...   мерси 
YsDiD
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Гледане за Гледане    Пон Сеп 30 2013, 14:28

Blagodarya Reni !  
Reni
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 914