Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

помощ

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
zina
Наблюдател
Наблюдател

Female Sagittarius Брой мнения : 7
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: помощ   Вто Мар 04 2014, 22:33

Здравейте.Казвам се Валентина и бих искала някой да ми помогне...Касае се за синът ми...Има проблем,но не споделя за него,а положението в училището се влошава.Как да му помогна и мога ли изобщо?
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник

Female Sagittarius Брой мнения : 394
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: помощ   Чет Мар 06 2014, 08:45

Ако искаш, аз може да се пробвам да ти гледам. Ако имаш повече от един синове, ще ми трябва името му, но ако е само един, направо ще питам "Как може да помогне на сина си Валентина?".
http://78stories.wordpress.com/
zina
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: помощ   Чет Мар 06 2014, 20:27

Само един син имам-Николай.Предварително ти благодаря...
Вера
Редовен участник
Редовен участник

Female Sagittarius Брой мнения : 394
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: помощ   Пет Мар 07 2014, 11:07

Здравей отново,

днес подредих карти за сина ти, но поне аз не мога да видя някакъв сериозен проблем. Да, има някаква трансформация при него, определено се променя, но не мисля, че е някакъв външен проблем, по-скоро израстване и съзряване. Той на колко години е? Защото от картите, които изтеглих, ми изглежда по-скоро като тинейджърска фаза, хормони бушуват или нещо от този тип.

Първо питах какво можеш да направиш, за да му помогнеш, паднаха се:
Колесницата - Смъртта - 2 жезли (об.)
Не мисля, че тук има някакъв съвет за действие към теб. По-скоро мисля, че картите показват него и това, че изживява някаква драстична трансформация и край на един етап, може да го чувства като някакъв вид удар по егото си или пък загуба на контрол. Смъртта по принцип е и сексуална карта, така че ако е вече в пубертета, може и тези неща да започват да го смущават. Обърнатата 2 жезли може да показва неговото колебание или това, че му предстои нов етап, който той не е склонен да започне, сякаш се опитва да забави или отложи нещата.

Питах какъв проблем има и изтеглих:
9 жезли (об.) - Страшният съд (об.) - 3 мечове
По тези карти бих казала, че проблемите му като че ли идват от това, че е затворен в себе си, може би недоверчив към околните и не смее да се отвори към тях, може би това му пречи на общуването с връстниците. Вероятно в момента е изправен пред ситуация, в която трябва да общува с някого, с когото не иска, или въобще се намира в ситуация, която преди се е опитвал да избегне, и това го плаши.

За повече яснота питах какво се случва в живота му в момента и подредих келтски кръст:
1. Каква е основата на ситуацията - Страшният съд
2. Какво пречи или помага - Императорът
3. Каква е подсъзнателната причина - Кралица мечове
4. Какво е в миналото - 3 мечове (об.)
5. Каква е съзнателната му нагласа - Императрицата (об.)
6. Какво е близкото бъдеще - Крал мечове (об.)
7. Как се вижда той в ситуацията - Паж чаши
8. Как му влияят околните - Обесеният (об.)
9. Страхове и надежди - Смъртта
10. Тенденция за бъдещо развитие - Колесницата (об.)

По тези карти, честно казано, ми прилича най-вече на любовен проблем. Като се има предвид и това, че картите основно са Големи аркани и дворцови (тоест показващи хора), като че ли ситуацията е създадена от общуването му с някого и това как той вътрешно го преживява. Струва ми се, че се опитва да преживее някакво отхвърляне, но му е доста трудно и като че ли се върти в кръг. Ту мисли, че го е оставил зад себе си, ту се връща отново в началната точка и започва да се колебае, дали е постъпил правилно. Мисля също, че той е склонен малко да се изживява като жертва на обстоятелствата.

Но аз поне не виждам някакъв сериозен проблем тук. Може и да греша, разбира се. Ще се радвам и другите момичета да се включат с коментари по тези карти. Наистина ще е от полза, ако знаем и на колко години е, за да можем да видим в каква светлина да тълкуваме картите - дали за дете до 10 години например, или вече за по-голям човек.
http://78stories.wordpress.com/
Зуки
Администратор
Администратор

Female Брой мнения : 5239

ПисанеЗаглавие: Re: помощ   Пет Мар 07 2014, 11:42

Вере,ще погледних в ленорман моето мнение...дори и да не познаваш картите  мерси

зуки написа:
зина написа:
Здравейте.Казвам се Валентина и бих искала някой да ми помогне...Касае се за синът ми...Има проблем,но не споделя за него,а положението в училището се влошава.Как да му помогна и мога ли изобщо?

18-8-22

зина,позволих си да изтегля карти за проблема на сина ти,с насока на въпра - къде да търсим проблема ...

ето някои насоки:
-приятелство,като цяло* >>>> загуба на приятел/ка. съревнование за приятел/лка .
-наложено нечие одобрение или неодобрение да бъде харесван ,одобрен,приет някой за близък пред стари приятели
какво имам предвид-може би детето ти се притеснява как изглежда в очите на някой важен за него човек.
или се тревожи дали харесвайки някой,би бил разбран от обкръжението си...
-друго-съмнения че е мамен.
-спор ,кавги с някой/някоя

-във дома ви всичко наред ли е ?
-попитай го за учителка,дали е била по-добронамерена а сега се е променила...или нова учителка е дошла...това само ако не е свързано с ПРИЯТЕЛСТВОТО ....
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
zina
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: помощ   Пет Мар 07 2014, 21:22

На 17 години е,отказа да живее при мен,беше му трудно-нов град,нова среда и се върна при бащата....Затова зададох втория въпрос-как мога да му помогна,защото се чувствам безсилна при това растояние,а средата,в която избра да живее не е много добра.
Благодаря за отзивчивостта...Дано да измисля нещо,че иначе тази една година,която му остава в училище,не я виждам...Извинявам се,предварително,че ви натоварвам с проблемите си...
nipama
Наблюдател
Наблюдател

Female Брой мнения : 16
Местожителство : Atina

ПисанеЗаглавие: Re: помощ   Пон Фев 23 2015, 20:21

Извинявайте ,че се намесвам..аз също имам син на 16 е и долу горе ситуацията е същтата ..като съвет;.направете всичко възможно да е с вас..ако се наложи и да се върнете в същия град.,само така можете да му помогнете ..да е при вас..
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: помощ   Today at 22:02

помощ
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1