Таромания

Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Въпроси и отговори 5

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next
АвторСъобщение
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Брой мнения : 6906

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 15:06

да, за РП и аз имам подобни наблюдения- това е като да чакаш любимия и да копнееш за него, силата на вярата, упорството на това да се надяваш, макар и да е трудно. РП винаги е завоювал всичко с труд и пот, включително и щастието в любовта.

в класическото значение на картите- да супер са нещата, но тук 4 жезли са 2 девойки..може би човекът все още се двоуми и раздвоява...не го виждам все още готов да се посвети на тази жена така както тя очаква живее му се, забавлява му се, може би трябва да мине още време да улегне
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Антония
Ветеран
Ветеран

Брой мнения : 783

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 15:14

Тази колода ми е напълно непозната,но ми харесва определено.Ако беше Райдър-Уейт щях да кажа твърдо-да ще имат бъдеще заедно.Но при тези карти и аз не знам какво точно.Определено комуникация ще има,и то приятна,но този рицар пентакли се е запътил на някъде,пътува си по пътя и е обърнал гръб на плахия Паж чаши,който желае внимание и комуникация и се мечтае за празника и еуфорията на 4 жезли.Може наистина да си останат само с комуникацията,и то си мисля,че жената първа ще го потърси. мерси
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1660

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 15:15

на мен ми изглежда по тези картинки, че този рицар е обърнал гръб на някаква покана, а жената стои и чака и се надява.

с таро на уейт съвсем друго бих си помислила
Вера
Редовен участник
Редовен участник

Female Sagittarius Брой мнения : 387
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 15:43

Гледам, че колодата масово е смутила всички, затова уточнявам, че тя следва символиката на Уейт и не съм открила досега картите да имат различно значение. Авторката, Барбара Мур, е автор също така и на Gilded Tarot, на Shadowscapes, Silver Witchcraft, Book of Shadows и на какво ли още не.
lindaLI, тя цялата колода е пълна с девойки и като цяло женската енергия преобладава, дори Императорът е с лакирани розови нокти , така че това да не ти прави много впечатление усмивка Но иначе си права за това, че не е човек, който е готов да се посвети.

И аз не виждам нещо голямо по картите, но виждам поне общуване, което е важното тук, защото към момента връзката им е прекъсната. Благодаря ви за включването!
http://78stories.wordpress.com/
linjeri
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 3365

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 18:17

Как ще изкарам празниците! ц на крал м, Смърт, 8ж и Маг- май не много добре с тази смърт, но може поне да се чуя с приятели но 8ж
Violet
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1123

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 18:41

Вера,
имам същата колода и много си я харесвам мерси
В интерес на истината много малко хора я възприемат; когато хвърлям карти на някого с нея казва - "Ох, тези карти са много мрачни". А аз не я виждам мрачна, а красива, особено Асата са страхотни! Smile

По темата с тази колода - 4Ж ми е показвала и съвместно съжителство ;) Дали един от тях не желае да предложи нещо такова.... Но за след време, РицарП е изключително баааавен. Направило ми е впечатление, че от всички рицари е най-сериозен, както и бавен, муден, странен, но винаги все пак достига до целта си. Малко от типа на историята за Заека и Костенурката.

Violet
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1123

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 18:43

linjeri написа:
Как ще изкарам празниците! ц на крал м, Смърт, 8ж и Маг- май не много добре с тази смърт, но може поне да се чуя с приятели но 8ж

Да няма да решиш да приключиш нещо..... и то много набързо.

linjeri
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 3365

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 18:45

Няма какво да приключвам, а и нямам и никакви планове.
woman22
Редовен участник
Редовен участник

Female Брой мнения : 311

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 18:55

Как ще се развие отношението му към нея до 1 година?

Карта на цепене 8 меча

Асо меч  5 жезли 2 чаши

мерси мерси
Galanthus
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1354
Местожителство : Земята

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 22:36

woman22, струва ми се, че ще зарови томахавката и ще търси сближаване. мерси
woman22
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Пон Дек 01 2014, 23:11

Galanthus написа:
woman22, струва ми се, че ще зарови томахавката и ще търси сближаване. мерси

Благодаря ти Galanthus мерси Аз се чудех тези 5ж до 2-те чаши как да ги тълкувам.
Вера
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Вто Дек 02 2014, 10:54

Valentine, и аз я виждам като изключително красива колода, а не мрачна. Много ми харесва Жрецът или Папата в нея, за първи път го виждам изобразен толкова приятелски и достъпен. Дразни ме само изобилието от женски образи и ограничените мъжки такива. А и това, че се олющва и износва много по-бързо, отколкото би ми се искало Sad

woman22, пробвай първо ти да ги тълкуваш картите и после ние да ти пишем коментари по тях. Ще видиш, че така ще има много по-голяма полза за теб самата мерси
Blackmoon
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 747
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Вто Дек 02 2014, 12:48

Вера смятам, че нещата на тоя етап ще останат на ниво общуване, но след време може да й предложи да се видят, но на този етап нищо кой знае какво няма да стане. На мен 4ж ми излиза като среща в моята колода има мъж и жена които се разхождат в нещо като парк.
Преди време с един мъж ми се пада комбинация между РП и ПП и нещата бяха само на ниво приятелско общуване и нищо повече.

Днес имам среща с един бивш, който не съм виждала от 1г, но той прояви желание да се видим, както бях писала.

Как ще мине срещата?
ц 5п
Дявол, 7м, Умереност
доп. ПЖ

Като цяло за него бях питала различни неща и ми излиза все Дявол, което не ми харесва. Мисля, че нещо ще се опита да ме излъже и манипулира, ще бъде прикрит, потаен, ще има някакви сексуални желания, но ще се въздържи.
Но пък от друга страна се чудя дали изобщо ще дойде с тези 5п и накрая Умереност?

А когато някой осакати сърцето ти, можеш да оживееш, но да обичаш - вече не се получава.
Антония
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 783

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Вто Дек 02 2014, 13:05

Блекмуун написа:
Как ще мине срещата?
ц 5п
Дявол, 7м, Умереност
доп. ПЖ

Среща,според мен ще има.Много манипулативни карти са и Дяволът и 7 меча,а Умереността накрая тушира всичко и срещата ще премине на вид спокойно,но съпроводена с вътрешно напрежение и емоции,които няма да се покажат явно и от двама ви. мерси Мисля,че ще се почувстваш доста натоварена от тази среща. мерси
Teya
Почетен ветеран
Почетен ветеран

Female Брой мнения : 1580
Местожителство : варна

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Вто Дек 02 2014, 13:13

Вера , малко късно се включвам ...На мен 4Ж са ми показвали срещи на обществено място.В този ред на мисли , смятам че те ще се чуят и срещнат някъде примерно на кафе.

Blackmoon, мисля , че човека има някакви скрити намерения , ще премине хладно и спокойно срещата ,ама ти няма да се чувтсваш добре.

Вера
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Вто Дек 02 2014, 13:41

Blackmoon, Teya, благодаря ви и на вас за коментарите. И аз долу-горе така ги виждам нещата. Ще гледам да дам обратна връзка след празниците, ако питащата ме уведоми де.

Blackmoon, сега като гледам как ти прогресират картите, Дяволът май е бил за теб. Срещата с този човек те плаши и изкушава едновременно, защото явно не всичко между вас е приключило и той все още ти липсва (5 пентакли). Сега, след като си се съгласила да се видите, виж как Дяволът премина на първа позиция, при това обърнат или поне аз така го тълкувам след мечове, тоест осъзнато е изкушението вече и че реагираш на него. По 7 мечове вероятно сега си настроена предпазливо и затворено, ще чакаш да видиш първо как ще се държи той, преди да разкриеш нещо за себе си. Умереността е карта на "и вълкът сит, и агнето цяло", така че ще ми е интересно да пишеш какво е станало, имало ли е някакъв компромис или изненада усмивка Може би някакво помирение ще постигнете.
Blackmoon
Ветеран
Ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Вто Дек 02 2014, 14:03

Ще пиша довечера или утре какво е станало. Иначе мисля, че дявола е за него понеже той е голям манипулатор и хитрец, обича да пуска въдички, а после да се дърпа, държи се на дистанция, но в същото време много надуто, не споделя нищо за себе си, освен това е човек който обръща внимание на материалните неща. А пък още докато си писахме във ФБ той правеше далечни индиректни намеци за секс, ама от типа , че той е много търсен и желан, ама ако искам и аз мога да се възползвам да ме включи в графика си..... На мен ми стана обидно такова поведение. Някога бяхме много близки, но сега имам чувството, че ще се срещна с някой непознат.

А когато някой осакати сърцето ти, можеш да оживееш, но да обичаш - вече не се получава.
woman22
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Вто Дек 02 2014, 21:40

Моля за помощ!
Какво си мисли М за Б?

Цепя на 9 жезли, падат се Справедливост 9 пентакли Магът

Споредмен в случая картите показват по-скоро , че М е Магът, типичният женкар, смята че тя не е уверена ( справедливост). А 9 пентакли нямам идея как да ги тълкувам.

Какво ще изпитва А спрямо К в близките 6 месеца?

Карта на цепене 10 меча

7 жезли Звездата Паж чаши

Според мен К има някакви скрупули ( 7 жезли), но ще се надява да има нещо между тях и този паж чаши може би показва, че ще има зараждане на чувства.

Моля ви, да ми помогнете в разгадаването на картите. Ще се радвам на вашето мнение!

мерси мерси мерси мерси
Galanthus
Ветеран
Ветеран

Female Брой мнения : 1354
Местожителство : Земята

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 08:50

Blackmoon, опасявам се, че ще се разочароваш от срещата, но ще успееш да балансираш емоциите си.мерси
пф, какви са тези мъже, да им се
Gabriela FA
Наблюдател
Наблюдател

Female Брой мнения : 31

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 11:19

Как ще се развият отношенията ни с един симпатичен младеж?
Цепя на паж пентакли обърнат.
Асо жезли обърнато, Кралица жезли, 10 чаши.

Десетте чаши не ги разбрах в какъв смисъл, защото ми е общ въпросът, и затова питах дали отношенията като ще са 10 чаши, приятелски ли са, по-любовни или някакви други? - Обърната колесница. Нищо не ми проговори.

Пажът се чудя дали не излезе, за да покаже, че младежът е по-млад от мен, но на зрелост го докарва равен.
Вера
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 12:39

На първия въпрос не мисля, че ще се развиват отношенията. Обърнатото Асо жезли е или липса на искра, или липса на мотивация да се развиват отношенията ви. Като че ли нещата ще си останат на ниво флирт, "виж ме, забележи ме" (Кралица жезли) и това ще е максимумът (10 чаши).

Обърнатата Колесница я виждам по-скоро като потвърждение, че в момента най-вероятно никой от двама ви не смее да направи нещо сериозно като стъпка към другия.
Gabriela FA
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 13:01

Тамън се зарадвах на чашите. Sad
Направихме много бързо дълбок контакт. Искра има, даже я казваме на глас. Но има задръжки към впускане в отношения отвъд приятелските поради разни причини. Колесницата потвърждава. Аз не искам да му се натрапвам, въпреки че му е приятно. Може и той да си мисли нещо такова. Още повече, че знае, че съм в брак, макар и невървящ. Контактът е само от два дни, а много ми докосна душата. Гледам двустранно е. Ако вземем това предвид, дали може да има и друг прочит на картите? (Нямам надежди за нещо повече обаче. Каквото стане.)
La la
Модератор
Модератор

Female Брой мнения : 1214

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 14:09

Може да има друг прочит, особено след като сама си теглила картите - най-често те всъщност отговарят на нас самите - говорят от нашата опитност.
Но това се открива с времето...
Биха могли да са например, че доскоро е нямало нови изживявания за теб в тази област според обърнатия ПП, а особено по обърнато Асо Жезъл, че не си си го позволявала, а Кралица Жезъл е действащата жена, тя тръгва, понякога дори още преди да се е замислила, но може да стигне, където иска, а очевидно на теб ти е нужна в момента съпричастност и по 10 Чаши ще си доставиш удоволствието да се отвориш за емоции.

Остави нещата да се развиват и ще видим до две три седмици ще можеш да дадеш обратна връзка Smile мерси

п.п. Обърнатата Колесница е препъни камък и за мен... по нея само съм съгласна с Вера, но кой знае - не съм много наясно със значението ѝ. Ще видим скоро Smile

Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 14:20

Gabriela FA, сто процента има вероятност за различно развитие на нещата, но това зависи от теб. Първо това е моето тълкуване на картите, но не е задължително да е вярното.
Второ, тези карти само казват: "ако чакаш той да предприеме нещо и голяма любов като по филмите да ти се изтърси на главата от нищото, няма да стане". Не в смисъл, че нищо няма да се получи изобщо помежду ви, а че трябва активно действие от твоя страна, ако търсиш различен резултат. Кралица жезли е много добра в това отношение - тя знае какво иска, уверена е в чара си и просто си взема това, което си е набелязала. Магнит е за останалите мъже не защото е по-красива или специална от другите кралици, а защото обича вниманието им, търси го, не стои в ъгъла, чакайки някой да я забележи, а просто казва "тук съм, вижте ме" и това кара другите да й се възхищават.

А Колесницата ти казва: "искаш ли го, давай, завоювай го". Обърната показва просто, че не си решила още дали го искаш, или не. Той трудно ще предприеме нещо, защото си обвързана, а никой мъж, който си заслужава усилията, не би тръгнал да преследва омъжена жена, поне според мен.

Може би по-добър вариант за въпрос е: "Какво мога да очаквам от Х, ако направя това и това".
Gabriela FA
Наблюдател
Наблюдател

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 15:54

Примолих се така, хахаха, защото вечният ми страх е да не си общувам сама със себе си. Не държа толкова да стане нещо, ако е писано, ще стане. Но държа да не се заблуждавам. Знам кралицата какво ще вземе да направи, направо ще постави някои въпроси на обсъждане. Чух я да казва "Ааа, какви карти ще питам, глупости, направо него ще си го питам!" Хихих. Вече от вашите отговори ми стана ясно, което не ми беше. Асото Жезли при мен показва едновременно желанието и страха към нова връзка или влюбване. Много съм предпазлива в това отношение. Той също има основания. Получих покой! Smile
Вера, не се съмнявам ни най-малко в търкуването ти, за мен си таро топ авторитет! Да, да, знам, освен това си и човек. ;)

Ще ви върна ов по някое време. Благодаря! мерси
Blackmoon
Ветеран
Ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 18:49

Blackmoon написа:

Днес имам среща с един бивш, който не съм виждала от 1г, но той прояви желание да се видим, както бях писала.

Как ще мине срещата?
ц 5п
Дявол, 7м, Умереност
доп. ПЖ

ОВ: Странно, но срещата мина добре. Имаше от негова страна обаче перчене, колко е велик, опити да ме излъже, за които после сам си е призна. Разговора се въртеше главно около него, малко или много егоцентрично. Обясняваше пак как материалните неща за него са много по-важни от чувствата и че докато не изгради кариера не иска сериозна връзка. Имаше моменти, в които ни стана малко кофти като си спомнихме някои моменти от миналото. Той обърна доста чаши ром и накрая се отпусна. Но като цяло си прекарахме доста добре. Той се държа кавалерски и мило с мен. Имаше обаче притеснение и от двама ни и все още привличане, но никой не направи някаква крачка за нещо друго освен за приятелски разговор.
Накрая ми каза, че ще се видим пак вероятно, докато е в София и му е било много хубаво с мен.

После след срещата попитах какво е чувствал той към мен на срещата?

ц. Справедливост
3п, Дявол, 6ж

Пак дявол, какво ли значи се чудя?

woman22
Редовен участник
Редовен участник

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   Сря Дек 03 2014, 18:53

woman22 написа:
Моля за помощ!
Какво си мисли М за Б?

Цепя на 9 жезли, падат се Справедливост  9 пентакли Магът

Споредмен в случая картите показват по-скоро , че М е Магът, типичният женкар, смята че тя не е уверена ( справедливост). А 9 пентакли нямам идея как да ги тълкувам.

Какво ще изпитва А спрямо К в близките 6 месеца?

Карта на цепене 10 меча

7 жезли Звездата Паж чаши

Според мен К има някакви скрупули ( 7  жезли), но ще се надява да има нещо между тях и този паж чаши може би показва, че ще има зараждане на чувства.

мерси  мерси  мерси  мерси

Момичета, моля ви да ми помогнете в тълкуването. Какво мислите за картите, правилно ли съм ги ''разчела''?
Обещах днес да дам отговор.
МЕРСИ

мерси
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси и отговори 5   

Въпроси и отговори 5
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 20 от 22Иди на страница : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next